Вироби з фанери. Вступ

Вітаю читачів блогу «Семиделухи»!
В своїх статтях я постійно розповідаю про те, что працюю вчителем трудового навчання. Тематика мого блогу- це рукоділля і всім зрозуміло, что всі поробки ми робимо з дівчатами, але в цьому навчальному році я почала викладати у хлопців 5-х класів!!!

Емоціями  і досвідом випилювання з фанери своїми руками на сторінках блогу ділюся вперше.

Дізналася про таку новину ще на весні 2014 року. Спочатку був шок, а потім величезна зацікавленість. Мене хвилювало багато питань:
•    чи згадаю я все, що вивчала в університеті (а я була відповідальною і закінчила його з червоним дипломом :-[ ) ;
•    що я буду їм викладати *SORRY* (у мене зовсім нічого нема напрацьованого);
•    як я буду працювати з хлопцями  %) ;
•    Як я їх зацікавлю  *HELP* ;
•    Де візьму інструменти і матеріали  =-O ;
•    ?????????
Потім я відклала цю тему до серпня місяця і відпочивала влітку *jump* . Коли настав час планувати свою роботу на навчальний рік, засіла вивчати цю тему ретельно.

Підготовка до уроків з трудового навчання (хлопці 5 клас)

1.    Вивчила програму . В 2014-2015 навчальному році для 5-х класів діє Навчальна програма  з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів 5 – 9 класи   В. К. Сидоренко, Н. І. Боринець і др.  Київ 2012 .
В цьому навчальному році на урок трудового навчання на один тиждень в 5 класі виділено по 2 години.

2.    Вивчила варіативні модулі до цієї програми. Скачати їх і програму можна з цього сайту.

3.    Склала календарний план на навчальний рік. Скачати мій календарний план можна тут.

4.    Завела зошит  для записів ідей *mail* , розбиття тем, виробів і поурочних планів. Він дуже зручний в користуванні. На кожній темі уроку залишаю вільне місце для майбутніх записів.  Такі робочі зошити я заводжу з кожного виду рукоділля.

5.    Підібрала відповідну літературу до теми «Технологія виготовлення виробів із фанери та ДВП  ». В основному- це електронні версіі. На блозі з`явилася  стаття, в якій я зібрала  добірку книг. В ній є і підручники з трудового навчання, і розробки  педагогів, і іноземні книги, і  іншй зрозумілі книги, які можуть бути незамінними помічниками в підготовці до уроків. Цей матеріал є в рубриці«Література».

6.    Вивчила, які необхідні матеріали і інструменти для роботи на уроці трудового навчання. Це ручний лобзик, фанера і ДВП (оргаліт). В планах теж описати свій досвід в окремій статті. А обрізки фанери мені подарував знайомий, який виготовляє меблі. Я дуже вдячна йому за турботу до учнів школи. Тепер тим, кому вкрай потрібен матеріал- наділяю. Намагаюсь організувати роботу так, щоб всі працювали.

7.    Поспілкувалася з колегами. Їх досвід додав мені сил. *mrgreen*

8.    Вивчила ( не за одну ніч!) матеріали в інтернеті: майстер-класи, роботи з фанери різних майстрів, поробки з інтернет-магазинів. Тепер у мене напрацьовано багато матеріалу, з`явилася товста папка   з шаблонами для випилювання лобзиком з фанери.

Розпланувала свою роботу на перший семестр, а згодом і на другий. Перший семестр відповідає календарному плану, а ось другий- не зовсім. Я його дотримуюсь теоретично(теорію хлопцям даю на уроці), але практична робота іде на розширення знань, вмінь і навичок роботи з фанерою. Практикую як у дівчат, так і у хлопців виготовлення виробів за декілько уроків. Готовий виріб радує око і надихає на нові роботи. Якщо давати складні вироби- це відіб`є бажання працювати і не всі учні зможуть його зробити. Тому мною заплановані  прості вироби, які учень може виготововити  з фанери своїми руками.

Зараз можу поділитися своїм планом на півріччя, так як він вже пройшов  і можна зробити чітке узагальнення.

Перелік виробів, випиляних лобзиком  з фанери для учнів 5-х класів за 1-й семестр

[yandex]

1.    Магнітік на холодильник – 2 уроки (основні поняття: про розмічання квадрата, або прямокутника, економне використання матеріалу, випилювання по прямій лінії, зачищання і техніку декупаж).


2.    Довільна фігурка: машинка, пістолет, казковий або мультиплікаційний персонаж  — 4 уроки (основні поняття: про випилювання по кривих лініях , розфарбування ).
3.    Ключниця— 4 уроки (основні поняття: про розмір виробу, ажурне вирізання, вгвинчування саморізів).
4.    Підставка під чашку -2 уроки (основні поняття: про призначення виробу, контроль циркулем контурних ліній, випалювання випалювачем).
5.    Підстава під чайник— подвійний кленовий лист- 4 уроки (основні поняття: про  виріб з двох деталей, пропорційність деталей, склеювання).


6.    Ялинкова іграшка – 2 уроки (основні поняття: про двостороннє зображення, кріплення висячих виробів).
7.    Серветниця з 4-х деталей  -6 уроків (основні поняття: про  симетричність деталей, чітке дотримання креслення, процес з`єднання всіх деталей, ажурне випилювання).

Перелік виробів, випиляних лобзиком  з фанери для учнів 5-х класів за 2-й семестр

8.    Іграшка з носом і кільцем – 4 уроки  (основні поняття: про  випилювання- повторення).
9.    Рухома іграшка- 6 уроків (основні поняття: про з`єднання синтетичними нитками, цвяхами ).
10.    Об`ємний кіт для кілець на 8 Березня  — 4 уроки (основні поняття: про хрестообразне з`єднання в паз).
11.  Скарбничка з фанери — 4 уроки (основні поняття: випилювання тонких і однакових деталей)
12. Шнуровки —  2 уроки (основні поняття:  )
13. Підкови — обереги 2 уроки (основні поняття: креслення половини деталі і вирізання симетричного шаблону з паперу; оздоблення насінням, колоссям, травами)
14. різне (довільна тема: діти вибирають виріб самі)

На кожному уроці я зупинялася на кресленні, правилах техніки безпеки,  теоретичному матеріалі з підручника. Хочу сказати, что хлопцям дуже важко дається креслення, але якщо це робити постійно, то з часом спостерігається покращення в зображеннях. Це більше стосується охайності, чіткості ліній, проведення дуг, виставлення розмірів і, навіть, простих стрілочок. З цих дрібниць складається правильне креслення.  Вважаю, що без креслення  не може існувати технічна праця.

Тепер про враження від роботи з хлопцями. На даний момент мені пощастило, оскільки всі зацікавлені, у всіх горять очі і  у всіх є батьківська підтримка. В предметі, де не може з нічого щось з`явитися, це дуже важливо!!! Тому я вдячна  батькам за їх дітей і за забеспечення їх інструментом і матеріалом, а учням за їх зацікавленість!

Планування робіт на друге півріччя з`явилося на зразу і може корегуватися. На кожний пункт планую зробити посилання, яке буде вести в окрему статтю з описом, виробами аналогами, дитячими роботами  і шаблонами виробів (креслення із фанери) .   Одже, для тих, хто хоче читати мій матеріал рекомендую підписуватися на оновлення блогу.
Бажаю всім здоров`я і мирного неба  над головою!

Олена Бредюк (Елена Семиделуха)

Фотографії робіт
— на головній- іграшки Паламаренко Богдана (5-Б клас м.Чернігів)

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

4 комментария к записи “Вироби з фанери. Вступ”

 1. Tanita 1

  Спасибо за все статьи, которыми Вы уже поделились и еще поделитесь!
  Не сочтите за наглость, но нельзя ли еще и шаблончики скопировать?
  Спасибо еще раз.

  • Елена Семиделуха 2

   Спасибо за комментарий! Приятно, что мой материал полезен. Шаблончики буду выкладывать в отдельных статьях. Их много))). По каждой работе своя подборка.
   Если что-то срочное- напишите в личку- вышлю. Следующая статья будет по литературе из этой темы (фанера). Пишу уже не один день. *mail*

 2. Катерина Миронюк 3

  Лена! Молодец! Я тоже веду в неподеленных классах, но подбираю изделия для мальчиков из рукодельных разделов. Твоя смелость завораживает! Успехов!

  • Елена Семиделуха 4

   Катя, приветствую тебя на страницах блога! У меня делится класс и я веду только у мальчиков! Так, что фанера- это то, что им нужно. Спасибо за поддержку!

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя