Салфетниця з фанери

Вітаю всіх читачів блогу «Семиделухи»!
Останнім часом я намагаюсь ділитися роботами, які зробили учні способом випилювання лобзиком з фанери. Ці учні перейшли вже в шостий клас і часто запитують мене : «Коли з`являться наші сувеніри з фанери на сайті?».

Так і в цьому навчальному році я набрала нові 5-ті класи хлопців. Їх я спрямовую на сторінки свого блогу подивитися на роботи. Половина матеріалу вже оформлена, залишилася ще половина))). Тому сьогодні я розповім про красиві серветниці з фанери.

У кожної господині на кухні є відведене місце, де зберігаються паперові серветки. Пропоную зберігати їх у серветницях, які можна виготовити своїми руками.

Для того, щоб ознайомитися з виробами –аналогами мені прийшлося переглянути інтернет-магазини. Дітям я показувала картинки на своєму ноутбуці, а для частого перегляду просто роздрукувала картинки. Нижче я запропоную скачати цю інформацію.

Серветниця розрахована на 6 уроків. Дітям важливо дати поняття чіткого дотримання креслення, симетричності деталей, і знати процес з`єднання всіх деталей. Я пропонувала для високого рівня з`єднувати шипами, а для швидкого виготовлення – клейовим способом. Для шипового з`єднання необхідно ідеально вирізати шипи і пази, що доволі складно і підготувати 3 деталі. Це зробили декілька учнів.


Усі інші виготовляли клейовим способом. Для цього їм потрібно було зрізати шипи і накреслити додаткову 4 деталь, яка мала форму прямокутника. Ці 2 способи добре видно на фотографіях.

Послідовність виготовлення серветниці з фанери  клеєним способом

[yandex]

1.    Перевести зображення на матеріал через копіювальний папір. Кількість деталей: 2 шт. бокові частини і 1 шт. нижня частина.

2.    Накреслити прямокутник шириною  4 см, довжиною = довжині нижної частини бокових деталей.

3.    Випиляти всі 4 частини.

4.    Зачистити.

5.    Розфарбувати, або випалити випалювачем.

6.    З`єднати всі деталі. Клеїли клеєм Дракон.

7.    Покрити лаком.

Ми вже виготовляли підставки під гарячий посуд у вигляді кленового листа  і серветниця у формі кленового листа виглядають, як кухонний набір. Тому основною схемою для виготовлення була схема саме такої серветниці. Правда там зображене виноградне листя… Але це не кожний помітить…))

На скачку підготовлен матеріал, який я роздаю дітям.
Все, що з цифрою 1- це для роздрукування, з цифрою 2- це вироби-аналоги. Для друку підготовлені пропорційні розміри виробів, які діти можуть обводити через копіювальний папір.  Вироби-аналоги- це просто фото, які потрібно показати перед початком цієї теми.

Виготовляйте сувеніри з фанери своїми руками!

Елена Семиделуха

P.S. Пропоную подивитися як красиво скласти серветку на святковий стіл.

Ідеї робіт були взяті з інтернет-магазинів   Майстерня містера Томаса і lubo-dorogo.com.

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

4 комментария к записи “Салфетниця з фанери”

 1. Людмила 1

  Очень красивые салфетницы! Что ни говори, а в умелых руках — все спорится!

  • Елена Семиделуха 2

   Спасибо, Людмила! Приятно, что у детей глаза горят и руки стремятся что-то делать. Моя задача показать, что такое возможно и для их возраста.

 2. Марина 3

  Какие симпатичные! Я попробую сделать из плотного картона, думаю тоже должно получиться.

  • Елена Семиделуха 4

   Я такого плотного картона(хорошего) не встречала, но идея заинтриговала.

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя