Підставки під гаряче з фанери. Кленовий лист

Вітаю всіх читачів блогу «Семиделухи»! Продовжую викладати тему «Технологія виготовлення сувенірів із деревних матеріалів», яку я напрацьовую з хлопцями 5-х класів. З описом  всіх виробів можна ознайомитися в окремій статті. Сьогодні розповім про підставки під гаряче з фанери.

Вони бувають різної форми і з різних матеріалів: деревини, фанери, ниток, пробок, картону, тощо. Оскільки уроки побудовані на створенні сувенірів з фанери, то всі поробки виготовляються саме з неї. Намагалася чередувати складні вироби з простими. Ця кухонна підставка відноситься до складних.

Послідовність виготовлення підставки під гаряче з фанери

1.    Вибрати форму для майбутнього виробу. Я запропонувала шаблон кленового листа і зображення власної руки. Для високого рівня потрібно було випиляне зображення збільшити на 0,5 см, і такі вироби вийшли двошарові.

2.    Перенести зображення на матеріал. Для перенесення шаблону на матеріал діти використовують копірувальний папір. З цією операцією вони добре знайомі і , в основному, у всіх виходить з першого разу. Для тих, хто працював з ДВП, я змінювала контурну лінію гілочки листа зразу на матеріалі. На шаблоні вона дуже тонка і її обов`язково треба зробити ширшою, оскільки ламається. Якщо учень вибирав форму руки, то її просто обводив зразу на матеріал.

3.    Випиляти лобзиком по контуру.

4.    Зачистити контур виробу шліфувальним папером.

5.    Оздобити підставку випалювачем по дереву або фломастером. Деякі вироби ми покривали лаком, але потім вирішили, що на лак не бажано ставити гарячий посуд.

6.    Для високого рівня оцінювання учні виготовляли двошарові підставки своїми руками.

На фотографіях зображені найкращі роботи учнів 5-х класів ЗОШ I-III ступенів №34   м.Чернігова.

Завантажити шаблон кленового листа можна тут.

Слідкуйте за оновленням блога і  очікуйте нові статі з  випилювання лобзиком. Бажаю всім здоров`я і мирного неба  над головою!

Елена Семиделуха

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

8 комментариев к записи “Підставки під гаряче з фанери. Кленовий лист”

 1. Татьяна 1

  Мне очень понравилось.
  Передавайте привет и похвалы Вашим ученикам — они большие молодцы!

  • Елена Семиделуха 2

   Спасибо, Татьяна, за комментарий и за похвалы! Я их приглашу на эту страничку — привет и хороший отзыв от Вас прочитают.

 2. Татьяна 3

  Здорово! Очень аккуратные работы. Можно даже не как подставочки под горячее использовать, а просто как декор на кухне. Или в комнате.
  А я вот все хочу тоже себе выжигатель приобрести, но почему-то не встречаю их в продаже

  • Елена Семиделуха 4

   Да, здесь самые лучшие детские работы. Спасибо, Татьяна, за отзыв.
   Я выжигатель встречала в интернете — они часто находятся в детском творчестве для мальчиков. Старая цена в Украине было 150грн. Сейчас не смотрела. У нас в школе есть один.

 3. Лариса 5

  Ого, лобзиком! Для меня это чисто мужской инструмент… Хотя Елене все под силу :)

  • Елена Семиделуха 6

   Да, в жизни всё бывает :-[

 4. Вероника 7

  Мне нравятся подставки под горячее из дерева. Новенькие подставки приятный запах издают, когда на них ставишь горячую кастрюльку.

  • Елена Семиделуха 8

   Вероника, про аромат дерева Вы точно написали. Особенно актуален можжевельник, но мы работали с простой фанерой. Некоторые вещи даже лаком покрывали для красоты, а он уже может запах «закрывать» , да и под горячим чайником неизвестно как себя поведёт.

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя