Підставка під чашку з фанери

Вітаю всіх читачів блогу «Семиделухи»!
При виборі виробів для учнів 5-х класів я шукала прості і корисні речі. Для перших уроків зупинилася на простому випилюванні, а ось оздоблення ускладнювала і змінювала.

Підставка під чашку – це не перший виріб дітей в навчальному році. Метою уроку було   навчити контролювати циркулем контурні лінії, переводити складні визерунки і працювати випалювачем по дереву.

Підставка під чашку, або підставка для кружек, або підставка під гаряче – назвати можна по-різному, а ось виріб  призначення своє не змінить.
Виготовляли з трьохшарової фанери за 2 уроки. Один – розмічання, переведення шаблону, випилювання, а другий- зачищання і оздоблення.

Послідовність виготовлення підставки під чашку

1.    Вибрати форму і малюнок для підставки.  Мною були запропановані прості роботи і для високого рівня- складні (з випалюванням орнаменту).

2.    Перевести зображення на матеріал. Це всі роблять за допомогою копірувального паперу. Якщо потрібно збільшити, або зменшити підставки у формі кола, то накреслити на матеріалі нову лінію контуру за допомогою циркуля.

3.    Випиляти лобзиком по контуру. Слідкувати, щоб лінія малюнку залишалася на основному матеріалі.

4.    Зачистити контур виробу шліфувальним папером.

5.    Оздобити підставку випалювачем або фломастером. Покрити лаком.


Всі фотографії робіт хлопців 5-х класів ЗОШ I-III ступенів №34 м.Чернігова


Багато учнів зробили по декілько робіт і я не встигла їх сфотографувати, так як вони вже були подаровані. Своїми напрацюваннями ділюся і шаблони для випилювання лобзиком з фанери  можна завантажити. Пояснюю, що є окремі зображення- вони не відповідають дійсним розмірам. Їх потрібно збільшувати, або зменьшувати. А є зображення , які я розташувала на аркуші формата А4 і друкувала. Розміри діти могли корегувати після переведення : проводили циркулем більший або менший контур.

Красиві орнаменти для випилювання я взяла з книги  12. Ф.А.Шемуратов «Выпиливание лобзиком», а шаблони з книги   6. «Scroll Saw Country Patterns». Електронний варіант цієї літератури дивіться в окремій статті.


Дитячі малюнки шукала в розмальовках і говорила дітям, що вони самі можуть знайти собі малюнок. Наприклад, смайлик – це ідея і робота учня Євгенія Заворотинського.

Слідкуйте за оновленням блога і  очікуйте нові статі з  випилювання лобзиком.

Бажаю всім здоров`я і мирного неба  над головою!

Елена Семиделуха

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

1 комментарий к записи “Підставка під чашку з фанери”

  1. Ирина 1

    Мені дуже сподобалися такі підставки для кружок. Гарно виглядає!

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя