З цього сувеніру починалися практичні роботи на уроках трудового навчання в учнів 5-х класів.
Випилювання лобзиком з фанери виробу прямокутної форми – це тільки початок. Потім будуть круглі підставки під гаряче і більш складні форми, але починати треба з простого.
Оскільки хлопцям важко дається креслення, цю тему ми почали з зображення прямокутника, розміром 50 х70 мм. На дошці я креслила зображення від початку до кінця. Учні повторювали за мною всі дії (я 2 рази проходила по класу і контролювала послідовність роботи) і у них вийшло креслення прямокутника з двома розмірами. Домашнім завданням було зробити шаблон цього прямокутника і накреслити квадрат з розміром 60 х 60 мм.
Магнітик на холодильник – це робота на 2 уроки. Під час виготовлення такого сувеніра з фанери учні повинні засвоїти: розмічання квадрата, або прямокутника, економне використання матеріалу, випилювання по прямій лінії, зачищання і оздоблення в техниці декупаж.
Послідовність виготовлення магнітика на холодильник з фанери власноруч
1. Вибрати форму магнітика і підібрати до нього зображення з серветки.
2. Розмітити квадрат або прямокутник на фанері. Це можна зробити за допомогою шаблону, або зразу накреслити на матеріалі необхідну форму.
3. Випиляти лобзиком по контуру. Слідкувати, щоб лінія малюнку залишалася на основному матеріалі.
4. Зачистити контур виробу шліфувальним папером.
5. Вирізати зображення з серветки. Відокремити верхній шар.
6. Наклеїти зображення на матеріал за допомогою клея ПВА. Зачекати доки висохне. Техніка приклеювання картинок з серветок на матеріал називається декупаж.
7. Покрити лаком магнітик на холодильник.
8. Приклеїти зі зворотнього боку магніт до виробу з фанери.
Деякі учні клеїли не серветку, а картинку з листівки. При оцінюванні враховувала рівність випилювання і оригінальне оздоблення.
Пізніше, ті хлопці, які швидко виконували свою роботу, встигали робити магнітик на швидку. Наприклад, в темі ялинкові іграшки, багато хто зробив магнітики у формі вівці.
З часом учні казали, що їм треба виготовити простий подарунок для рідних і вони вже обирали таких домовиків на холодильник. Ідеї і картинки я знайшла в інтернет-магазинах , об`єднала на аркуші формата А4 і роздрукувала. Учням залишалося тільки переводити зображення на фанеру через копірку.
Ось так із простої фанери завдяки працьовитості і старанню дітей вийшли гарні сувеніри. Слідкуйте за оновленням блога і очікуйте нові вироби з фанери. Бажаю всім здоров`я і мирного неба над головою!
Сделать такой магнитик из фанеры не сложно, а смотрится он замечательно.
Да, Вы правы, Анна. Да и самодельный сувенир всегда можно кому-то подарить.
Моя крестница в зимние каникулы отдыхала в санатории. Оттуда привезла всем подарки-магниты, сделанные из фанеры. Нам подарки очень понравились!
У большинства детей получались очень даже хорошие магнитики. Не отличишь от тех, что продают умельцы.
Красивые магнитики, и делать не сложно. Можно сделать по своему вкусу.
Да, в этой теме раздолье для творчества.
В школьные годы я очень любила выжигать по дереву. Мы с папой этим вместе занимались. Про магнитики на холодильник тогда никто не думал, а вот досточки кухонные и картины мы делали для себя. Идея с магнитами мне понравилась. Только где теперь выжигатель неизвестно(.
Хороший у Вас папа, раз время находил заниматься с дочерью выжиганием, поделками из дерева.
У нас в школе тоже советский выжигатель. Один… Работаем по очереди, а вот купить новый- дорого. Да и в качестве сомневаюсь.
отличная идея для магнитика!
Спасибо!
Деревянный магнитик изготовить не сложно. Спасибо за классную идею!
Пожалуйста, Лидия!