Ключниця з фанери своїми руками

Вітаю всіх на блозі semideluha.com !
Продовжую розповідати про випилювання лобзиком з фанери. Сьогодні мова пойде про ключниці. Вони бувають і складні, і прості. Для учнів 5-х класів, які тільки починають вчитися пиляти, підійде отанній варіант.

Якось випадково, в інтернеті,  я побачила дуже красиву ключницю и вона мені довго не давала спокою. Мені дуже захотілося таку виготовити з учнями, але проблема була в гвинтах зі спеціальними крючками. Я обішла всі магазини міста і знайшла, але ціна їх була зависокою.

Врешті-решт я придбала їх (20 шт. в коробочці- приблизно 20 грн) , оскільки потрібно було учням показувати. Декілько штук вкрутили в роботу, а інші…загубили. Потім я пішла і на вагу купила прості шурупи золотавого кольору. Собівартість одного була 5 копійьок!!! З цими шурупами ми і почали працювати. Зроблено було багато робіт, але сфотографувати я  встигла не всі, тому що діти швидко позабирали роботи додому.

Ключниця розрахована на  4 уроки. Основні поняття, які я даю по темі: переведення зображення через копіювальний папір, економне використання матеріалу,  ажурне вирізання, зачищання кривих ліній, вгвинчування саморізів, випалювання, розфарбовування, покривання лаком.

Ця тема поєднана з темою випилювання в довільній формі. Це пістолети, казкові, або мультяшні герої, машинки, мотоцикли. Можно випилювати на вибір: або ключницю, або фігурку. Частина учнів робили  і те і інше. Багато зображень є в простих дитячих розмальовках.
Знайомтеся з роботами учнів, які випилювали лобзиком з фанери своїми руками.


Послідовність виготовлення ключниці

1.    Вибрати зображення. Перевести на матеріал через копіювальний папір.
2.    Випиляти по контуру і якщо є, то і внутрішні фігурні вирізи.
3.    Зачистити фігурку.
4.    Приклеїти дрібні деталі, якщо вони є.
5.    Випалити випалювачем, або розфарбувати фломастерами, або фарбами.
6.    Покрити лаком.
7.    Вгвинтити шурупи.

Ось такі ключниці  були зроблені учнями 5-х класів своїми руками.


Для скачування я підготувала матеріал, який друкую і пропоную дітям переводити по контуру на фанеру через копіювальний папір. А саме: пістолети, машинка, черепашка нінзя, мотоцикл, коти, миша, музичний ключ, собаки, ключниці, тощо.

Сувеніри з фанери не такі і складні у виготовленні! Спробуйте!

Елена Семиделуха

На головному зображенні ключниця настінна  учня 5-го класу Коленіченка Богдана.
Ідеї робіт були взяті з інтернет-магазину  salfetochka.com.ua

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя